Select language:
Tarihçe

 

Gema Polimer Plastik Ürünleri Sanayi Ticaret A.S.

 

 

1984 yılında Sn. Mehmet Aydın tarafindan grup firmamız olan Aydınlar Plastik A.Ş. olarak kurulmuş olup, plastik sektöründe üretimine enjeksiyon baskı, serigrafi, sıcak baskı ve tampon baskı uygulamaları ile başlamıştır. Aydınlar Plastik A.Ş, halen faaliyetlerini devam ettirmekte ve Beyaz Eşya yan sanayi ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

 

1990 yılında enjeksiyon baskı makina ve serigrafi parkuruna yeni yatırımlar yaparak üretim kapasitesini iki katına arttırmıştır.

1996 yılında Gema Polimer Plastik Ürünleri San. ve Tic. A.Ş kurulmuş ve aktif çalışma hayatına başlamıştır. Istanbul, 4.Levent Oto Sanayi Bölge'sindeki fabrikasında Plastik hammadde (ABS,PS,PP,PA,PC vb.) ithalat ve ihracatı, ekstruder hatları ile plastik hammadde boyama ve geri dönüşüm faaliyetlerine devam etmektedir.

2002 yılında ikinci fabrika Izmir Ege Serbest Bölge'sinde kurulmuştur. En yeni teknoloji ekstrüder ve ekipmanlara yatırım yapılarak kurulan fabrikasında Mühendislik Plastikleri üretimine başlanmıştır.

 

2006 yılı başlarında yatırımlarına devam eden Gema üretim kapasitesini iki katına arttırmıştır. Gema, kalite kontrole verdiği önemle fabrikasında bulunan gelişmiş laboratuvarı ile birçok ürün kontrol ve testini kendi bünyesinde yapabilecek hale gelmiştir. 

 

2011 yılında üretim kapasitesini arttırmak, daha teknolojik ve modern hizmet vermek amacı ile yine İzmir Ege Serbest Bölgesinde olmak üzere yeni fabrikasının yapımına başlamıştır. 

 

 

 

2012 yılı içerisinde İzmir Ege Serbest Bölgesinde bulunan yeni fabrikasına taşınmış, uzman teknik kadrosu, modern teknolojik makineleri ve ekipmanları ile yeni fabrikasında faaliyetlerine başlamıştır. Üretiminde kullandığı en yeni teknoloji Çift Burgu Kompaund makineleri, Gravimetrik  Dozajlama Üniteleri ve tam donanımlı laboratuvarı ile yıllık ortalama 40.000 ton kapasite ile uluslararası standartlardaki kalitede ürün üretmeye devam etmektedir.